<style type="text/css"> .wpb_animate_when_almost_visible { opacity: 1; }</style>

Biz kimiz?

 

 

Freebirds bağımsız bir kurumsal yayıncılık ve içerik ajansıdır.

Her yayının özel olduğunun bilinci ile, içerik ve görsel kaliteden ödün vermeden doğru okuyucuya ulaşma felsefesi ile hareket eder. Gençliğinin enerjisini yayıncılığın köklü değerleri ile birleştirerek çalışır.

Müşterileri ile empati kurarak, onların ihtiyaçlarını anlayarak yayıncılık yapar.

Bize göre yayıncılık, bilgi ve yaratıcılığın kesiştiği çok özel bir noktada durur. Bizim "iyi" diye tabir ettiğimiz yayınlar bu noktada ortaya çıkar. Bu birleşimden ortaya çıkan yayınlarımıza en üst saygıyı ve özeni göstermek, bunu yaparak kağıda "yeniden hayat" verdiğimizi bilmek felsefemizin temelidir. İsmimiz ve sembollerimizle anlamaya çalıştığımız budur.

Vizyonumuz, kaliteli yayınlarla büyüyerek yayıncılıkta köklü bir yer edinmektir.

 

 

 

TARİHÇE


Freebirds 2001 yılında kuruldu, Türkiye ve Kuzey Kıbrıs'ta yayıncılık alanında faaliyet göstermeye başladı. Türkçe ve İngilizce olarak yayıncılık yapan firmamız, genç ekibi ile yayıncılık alanında butik bir anlayışla kaliteli yayınlara imza atmayı hedefler. Yayıncılığa Türkiye ve Kıbrıs'ta dağıtılan Turistik Kıbrıs Dergisi ile başladık. 2003 yılında North Cyprus Magazine tamamen İngilizce olarak yayın hayatına başladı. 2007 yılında Türkçe İngilizce olarak iki dilli hale dönüşen dergi 2008 yılında Home Dergisi ile birlikte yayınlanmaya başladı. 2005 yılında Cyprus Observer adlı haftalık İngilizce gazete yayındaydı. KTHY'nin uçakiçi dergisi Caretta ise 2006 yılında bünyemize dahil oldu. Bunu takiben 2007 yılında İstanbul İhracatçı Birlikleri için hazırlanan İnfofarm Dergisi, 2008 yılında ise Orta Anadolu İhracatçı Birlikleri için hazırlanan Moment Dergisi yayınlarımız arasına katıldı. 2009 yılı itibariyle AtlasJet uçakiçi dergisi Jetlife Freebirds tarafından yayınlanmaya ve pazarlanmaya başlandı. Yine aynı yıl, Emlak Pazarı dergisi yayın hayatını bünyemizde sürdürmeye başladı. 2011 yılında Exclusive Homes dergisi bayilerde yerini aldı ve o tarihten itibaren yayınlanmaya devam ediyor. 

Süreli yayınlarımızın yanı sıra pek çok kurum için yıllık veya aylık kurum içi dergiler ve yayınlar da hazırlamaktayız. Freebirds, partner olarak pekçok saygın kurum ve firma ile işbirliğine gitmiştir ve gitmektedir. İTO, TÜRSAB, KTHY, ATLASJET, İİB, OAİB, DYO, EGEYAPI, EBEBEK,  OFTON ve TURYAP ile olan işbirliklerimiz doğru ortaklıkların nasıl sinerji yaratabileceğine güzel örneklerdir.